17 Eylül 2010 Cuma

Mobilet: Asrımızın Death Proof uHiç bir şeyden çekmedim şu hayatta mobilet denen şeytan pampırından* çektiğim kadar. Bunu icad eden adam Dünya üzerinde Çine diye bir yeri tanısaydı inanın kesinlikle bu işe girmez yatırımını çatal iğne sektörüne yapardı. Mobilet denen araçla çocukluğumdan beri aram çok kötü. İşin garibi mobileti kullanan insanlar gelip durduk yere beni buluyorlar. 3 yaşımdayken bizimle çalışan Mustafa abi deri eldivenlerini takmış mobiletiyle bahçeden çıkarken bana çarptı. Mobilet direksiyonun çarptığı sağ kaşımın bir kısmında hala tüy bitmiyor a doslar. Büyüdüm, üniversite 2. sınıf ara tatilinde ehliyeti daha almamışım. Ozan(Hacı)' la beraber karlı bi havada, Çine'deki Meşhur Köfteciler' in orada araba sürerken birden sağ yanımdan "viiiüüüüüzzzzzz" diye bir ses. İki tane askere gidecek delikanlı akşam, karlı havada, farsız mobiletin üstünden arabanın kaportasının üstüne oradan da asfalta yüzükoyun bir şekilde kapaklandılar. Elimden ayağımdan can gitti. Neyse ki birinin yüzü yaralanmıştı, diğerinde herhangi bir şey yoktu. Tabi mobilet dağılmış vaziyette. Bir de kenardan çocuğun birisi bağırmaz mı "O mobilete 2 milyar masraf ettiler" diye. Kan beynime sıçradı. Köftecilerden biri bi tekme çıkardı çocuğa "2 milyar masraf eden bi ışık taktıramadı mı buna" diye.
Neyse asıl olaya gelelim. Annemle çok güzel bir akşamüstü oturmuşuz, çayımızı içiyoruz. Muhabbet öyle günlük şeyler işte. Annem birden "Yalçın Abi' nin(komşumuz) yanına gittin mi?" dedi. Güldü biraz. "Ne olmuş" dedim. "Kaza yapmış 4 gün komada yatmış" dedi. Nasıl? Şöyleki:

Yalçın Abi ve biricik bacanağı ramazan ayının bitmesinin gazıyla üzerlerindeki alkol yasağını bir kenara atıp, bayramın 2. günü kendilerini vermişler biri**'ye. Efendim daha sonra ne yapalım derken birden akıllarına ikisinin de yeni aldıkları Star 103 marka Mobiletleri ile mezarlık ziyaretine gidelim demişler öğle vakti. Bacanak önden biraz hızlı gitmiş mezarlığa bakmış Yalçın Abi arkasında değil. "Şimdi biraz içtik dur şuna bir bakayım bi yerlere düşmüş olmasın sakın" demiş, o sırada da Yalçın Abi arkadan ağır ağır geliyormuş.Bacanak geri dönerken boş yolda iki bacanak çarpışır ve komaya girerler. Abi komik değil gibi ama komik be yahu!!! Annem bu olayı anlattı biraz durduk sonra sen bir gülme krizine gir.
İyi geceler herkese. Bu kadar.

*Pampır: Tren
**Biri: Çine Halk dilinde Bira

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder